Atskaite par semināru 2013.11.22

Atskaite par semināru 2013.11.22

2013.11.27

Šī gada 15.novembrī tika aizvadīts LR Ekonomikas ministrijas sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju organizētais seminārs – Eirokodekss EN 1995 „Koka konstrukciju projektēšana”, kas notika Eirokodeksa standartu nacionālā ieviešanas plāna 2013. – 2014.gadam ietvaros.

Šis jau bija trešais seminārs šajā semināru ciklā. Iepriekšējo semināru prezentācijas variet skatīt šeit un šeit.

 

Semināra prezentācija:

 

5.eirokodekss “Koka konstrukciju projektēšana”

(Lektors: Doc. Imants Mieriņš – Rīgas Tehniskā universitāte)

Lejuplādēt PDF.

 

 

Dalamies ja ir iepaticies

5 komentāri

 1. Ilmārs /

  Tā kā netiku uz semināru, ar to iepazīstos no prezentācijas materiāla un ir radies jautājums, kas saistīts ar 29. lpp. minēto brīdinājumu, ka nelietot citu valstu līmētās koksnes materiālu raksturlielumu tabulas. Kāds ir brīdinājuma pamats? Kļūdainas tabulas, neatbilstoši vērtēta koksne vai kāds cits iemesls.

  Domājot par gala iesējumu projektēšanu, ja šī lieta nav apskatīta EN5 tad, kuru informatīvo materiālu ieteiktu lietot šo mezglu projektēšanā?

  Paldies.

  • Imants /

   DIN un BS pieņemti NA (nacionālie pielikumi), kuri nav spēkā Latvijā. Tā kā Latvijā nav NA šajā jautājumā, tad jālieto EN rekomendētās vērtības. Šajos NA dotās vērtības neatbilst Latvijā spēkā esošajiem lielumiem un prasībām.
   Par gala iesējumu projektēšanu: šis jautājums ir atstāts katras valsts Nacionālo standartu pārziņā. Tā kā LBN šis jautājums aplūkots nepilnīgi, tad var izmantot Vācijā izmntoto metodiku, kura ir pilnīgāka.

 2. Jēkabs /

  Ilmāram – cik atceros, tad tāpēc, ka pretestību vērtības atšķiras. Piemēram, pēc vācu tabulas (DIN 1052) pretestība stiepē perpendikulāri šķiedru virzienam ir nemainīga neatkarīgi no koksnes stiprības klases.

 3. Jānis /

  Jūsu prezentācijā norādīts, ka koeficientu kc,90 aprēķina savādāk, nekā EN 1995-1-1:2004. Vai drīkst izmantot abas šīs metodes?

  • Imants /

   Jānim – Ja jautājums ir par koeficientu kc,90 prezentācijas 58 lpp, tad EC5 koriģējumā A1 ir izmainīts viss nodaļas 6.1.5 “Spiede perpendikulāri šķiedrām” traktējums (tas ir vienkāršots) un tātad spēkā ir pēdējā publikācija, t.i., LVS EN 1995-1-1+AC+A1.