Nominācija – Gada būve

Nominācija – Gada būve

2012.03.14

Visi būs dzirdējuši par Unikālo Saktas puķu tirdziņu.

Izrādās, ka:
 1. Objekts esot unikāls, tāpēc arī tik dārgs. „Eiropā otrs tāds nav! Jo tur šīs konstrukcijas, šīs logu paketes ir īpašas!” skaidroja «Rīgas namu» valdes loceklis Almers Ludviks.
 2. Rāvis: „Mēs būvējam jaunbūvi, kas ir absolūti nesalīdzināma jaunbūve ne ar Biržu, ne ar pili, ne ar veikalu, ne bērnudārzu.”

Pieredzējušajam būvinženierim Sergejam Meierovicam uzzinot paviljona kvadrātmetra būvizmaksas (2890 LVL/m2) atliek izbrīnā vaicāt: „Te ir ar visiem ziediem un ar visiem pārdevējiem tas kopā sarēķināts, ja?”

Rakstā izmantoti materiāli no portāla www.tvnet.lv

 

Dalamies ja ir iepaticies

10 komentāri

 1. Mārtiņš Studers /

  Skatoties uz stiklojumu, prātā nāk cita jaunbūve: Gaismas Pils.
  Velkot paralēles ar habenītes trūkumu, vai pēc GP pabeigšanas, neizrādīsies, ka arī bibliotekāriem jāskrien uz sauso “toču”. Profesionāļu aprindās klīst runas, ka tāmē paredzēta tikai “plika” būvniecība nevis pieslēgumi pe pilsētas tīkliem. Šis lietas jāpublicē un jāapskata vienkopus, jo atbildīgo personu kauna sārtums no vaigiem ātri izplēn, ja apskatām tikai atsevišķus gadījumus nevis “slimības vēsturi” kopumā.

  • Mārtiņš Studers /

   Bezkaunībai laikam gan sārtuma vaigos nava?

 2. Interesanti kādu nomas maksu piemēros tirgotājiem un cik gadus jāstrādā, lai atpelnītu vismaz būvniecību, neskaitot nodokļus, elektrību…
  Vispār šo varētu pakomentēt kāds tamētājs, zinot kādas logu paketes tur ir izmantotas. Vajadzētu kādus objektīvākus argumentus, nevis muļķīgus salīdzinājumus ar muzejiem u.c.

 3. Vispār jau ļoti interesanti būtu iepazīties ar kādu dokumentu, kurā atspoguļojas izmaksas. Tik jautājums vai “parastā” tauta ko tādu kādreiz ar ieraudzīs?

 4. Gatis Počs /

  Lai arī ko mums stāstītu SIA Rīgas nami pārstāvji vai Guntis R., pārlasot tik ekskluzīvos materiālus un tehniski sarežģītos būvdarbus (vismaz to, kas un kā tiek pasniegts presei), atliek secināt, ka tā ir interesanta koncepta, bet tomēr tehniski visai parasta būve ar stiklotām sienām, nedaudz īpašu jumta segumu un pietiekami tradicionāliem un parastiem būvdarbiem. Nekā tur tik unikāla nav! Bet tautai, kura no būvniecības neko nesaprot, batonu ausī jau var stūķēt no rīt līdz vakaram un pie vakariņu vīna glāzes vēl pasmieties, kā par lielisku joku.
  Pie tam, cik var spriest no puķu tirgotāju komentāriem, tad vai nu būvdarbi veikti nekvalitatīvi, vai arī izmantoti nekvalitatīvi materiālu, ja jau tiek novērotas problēmas ēkas ekspluatācijā.
  Diezgan nekaunīga attieksme no iesaistītajiem personāžiem – roka roku mazgā!

 5. Mārtiņš Studers /

  Izrādās, ka tā ir nevis GADA BŪVE, bet gan GADA PAGAIDU BŪVE.
  delfi.lv
  Wai nav humors? Pilnīgi jāpasmīn. Un tad vēl jābrīnās, kāpēc būvniecības apgrozījums tik liels, bet aldzenes niecīgas. Nauda pazūd melnajos coķos – dažu cilvēku – es uzsveru – DAŽU civēku kabatās…

 6. Baigi interesanti, vai šitais cepiens tā arī paliks kā cepiens, vai arī būs kāda reāla rīcība no kontrolējošajiem un represīvajiem oprgāniem? Un kaut kas vairāk par pirksta pakratīšanu …
  Un cik vispār konkrēti mūsu spēkos ir ko šādu mainīt?
  Bet nosaukums labs GADA PAGAIDU BŪVE 🙂

 7. Gatis Počs /

  Vai būs rezonanse par šo dārgo pagaidu būvi? Dzīvosim – redzēsim!
  Katrā ziņā:
  1) šis ir kārtīgs pliķis ikviena rīdzinieka sejā;
  2) tautas priekšstāvji kopā ar saviem biznesa partneriem parādīja, ka viņiem nav kauna no sabiedrības un viņi nebaidās no nosodījuma;
  3) Ingūnai Sudrabai beidzot ir iespēja pierādīt sevi kā valsts kontrolierei nevis nožēlojamam ieliktenim, kā to viņa ir darījusi mūžīgi mūžos līdz šim;
  4) visi skatieni vērsti KNAB un prokuratūras virzienā.
  Situācija ir šokējoša!!!
  Te, piemēram, ir apskatāms pieminētais Apple Store, Fifth Avenue New York – starpība graujoša, ne?

 8. Ja par politiku, tad man ir viedoklis par Andri Ameriku. Atceros, kad projektējām Krievu drāmas teātri, viņš nevienā apsulcē nepiedalījās, nekur neparādījās, izņemot avīzē, – bija pierakstīts kā patrons. Vai nav riebīgi? Līst visur, tikai lai uzlabotu savus politiskos reitingus. Domāju, ka viņš savu ceļu jau ļoti sen bruģē uz Rīgas domi. Vēlēšanās noteikti nebalsošu par Amerika pārstāvēto partiju.